Pliki cookies
D-Link używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz świadczenia usług.
Korzystając z naszej strony godzisz się na Politykę prywatności. Dowiedz się więcej.
Tak, rozumiem

GPON

FTTH (Fiber to the Home) jest powszechnie stosowanym i optymalnym rozwiązaniem służącym do dostarczania szerokopasmowych połączeń. W przeciwieństwie do technologii xDSL i usług świadczonych przy użyciu kabla telefonicznego i infrastruktury telewizji kablowych, FTTH korzysta z łączy światłowodowych prowadzonych na całej długości do centrali do domów lub biur odbiorców. Choć przepustowość obecnie stosowanych usług FTTH jest na poziomie dziesiątek Mb/s, inwestycje w łącza światłowodowe dowodzą, że w ciągu dekady zapotrzebowanie na przepustowość wzrośnie do Gb/s na jednego abonenta.

Zastosowanie innowacyjnej technologii FTTH w postaci GPON (Gigabit Passive Optical Network) dostarcza bezprecedensowej przepustowości (do 2,5 Gb/s przy pobieraniu z możliwością współdzielenia przez 128 jednostek) w większych odległościach od głównego biura (20 do 40 kilometrów wobec 4-5 km w przypadku technologii DSL). To umożliwia dostawcom usług internetowych na stosowanie rozwiązań o dużych wymaganiach co do transferu danych przez to zbudowanie strategicznej pozycji na rynku usług szerokopasmowych.

GPON działa w topologii punkt - wiele punktów. Rozdzielnik pasywnych włókien jest wykorzystywany do rozdziału włókna na wiele docelowych lokalizacji, dzięki czemu można użyć mniejszej liczby włókien i mniej sprzętu w centrali w porównaniu z topologią punkt-punkt. Pasywny charakter GPON sprawia, że nie ma konieczności stosowania zasilania, co umożliwia instalowanie rozdzielaczy w lokalizacjach, gdzie nie ma źródeł zasilania. Takie rozwiązanie jest także wydajniejsze pod względem zużycia energii.

Urządzenia optycznego sieciowego terminala GPON dostarczają szybkie usługi przesyłania głosu, danych i wideo odbiorcom prywatnym oraz abonentom biznesowym. Urządzenia łączą niezwykłą przepustowość technologii GPON, dostarczając stabilnych rozwiązań ostatniej mili poprzez rozszerzanie publicznych sieci dużej przepustowości i świadczenie usług mieszkańcom i firmom zlokalizowanym w dużych odległościach od centrum miast.

 


 

Mini GPON ONT

 
  • GPON Class B+
  • Zgodny z ITU-T 984.x
  • Długość fali 
    • Pobieranie 1310nm
    • Wysyłanie 1490 nm
  • BoSA on-board
  • Gigabit Ethernet
  • Kompaktowe rozmiary 
  • Niski pobór prądu

Produkt

  • DPN-510

 

 


 

Brama GPON ONT VoIP

 
  • GPON Class B+ 
  • Zgodny z  ITU-T 984.x
  • Długość fali 
    • Pobieranie 1310nm
    • Wysyłanie 1490 nm
  • BoSA on-board
  • 4 porty Gigabit Ethernet LAN
  • 2 porty FXS 

Produkt

  • DPN-5402

Zdjęcia oraz specyfikacja są poglądowe. W celu otrzymania dokładnej informacji, prosimy kontaktować się z biurem D-Link.