1000BASE-SX multi-mode SFP transceiver

DEM-312GT2

  • Product Status: Live

Η νέα γραμμή από τη D-Link που περιλαμβάνει πομποδέκτες Gigabit Interface Converters (GBIC) και Small Form-Factor Pluggables (SFP) αποτελεί κορυφαίο συνδυασμό απόδοσης και οικονομίας. Οι νέοι πομποδέκτες Gigabit της D-Link διατίθενται σε δύο νέοι πομποδέκτες σε δύο μεγέθη: τυπικό (GBIC) ή (SFP)/mini-GBIC.

Ο DEM-312GT2 αποτελεί έναν πολυτροπικό πομποδέκτη SFP/(miniGBIC) υψηλής απόδοσης των 1310nm. Υποστηρίζει λειτουργία full duplex, ταχύτητες Gigabit σε πολυτροπικές οπτικές ίνες για αποστάσεις μέχρι 2 χιλιομέτρων σε οπτικές ίνες διατομής 62,5µm ή 50µm. Η μονάδα διαθέτει μεταλλικό περίβλημα για μειωμένη EMI και μεγαλύτερη ανθεκτικότητα. Το DEM-312GT2 διαθέτει δυνατότητα hot-plug και υποστηρίζεται από βασική υποστήριξη 3 ετών και δωρεάν τεχνική υποστήριξη.

* Οι συσκευές τρίτων κατασκευαστών πρέπει να πληρούν τις καθορισμένες και υποστηριζόμενες προδιαγραφές προτύπων

 

Η εμφάνιση του προϊόντος μπορεί να διαφέρει από την φωτογραφία.

28-Port xStack L2+ Managed Stackable Fast Ethernet Switch
Find out more
52-Port xStack L2+ Managed Stackable Fast Ethernet Switch
Find out more
DGS-3200 xStack 10-Port Gigabit L2 Managed Switch
Find out more
24-Port xStack Gigabit L2+ Stackable Managed PoE Switch
Find out more
24-Port xStack L3 Gigabit Stackable Managed Switch with Optional 10 Gigabit Uplinks
Find out more

Technical Specifications

  • Ταχύτητες Gigabit σε πολυτροπικές οπτικές ίνες
  • Με δυνατότητα hot-plug (αλλαγή εν ώρα λειτουργίας)
  • Υποστήριξη πολλών κατασκευαστών/συσκευών
Version Date Type File Size
Datasheet (English) - PDF 0.39mb Download
Version Description Date
DEU_CE_Declaration_Rev_D1 CE Declaration 27/9/2006 Download
DEU_CE_Declaration_RevC1 CE Declaration 27/9/2006 Download