Cookies
Our website uses cookies. By using the site you agree to our Cookie Policy. Learn more
OK

10/100Base-TX to 100Base-FX Multi-mode Media Converter - MT-RJ Fiber Connector

DMC-300M

Share
Αυτοί οι μετατροπείς μετατρέπουν τα σήματα των συνεστραμμένων ζευγών καλωδίων για 10/100Mbps 10BASE-T/100BASE-TX Fast Ethernet σε σήματα πολυτροπικών οπτικών ινών 100BASE-FX Fast Ethernet. Το μέγιστο μήκος του καλωδίου οπτικών ινών είναι 2km. Διατίθενται 1 θύρα συνεστραμμένου ζεύγους καλωδίων με βύσμα τύπου RJ-45 και 1 θύρα για οπτικά καλώδια.

DMC-300M: Η θύρα για οπτικά καλώδια σε αυτόν τον μετατροπέα είναι ο συνδετήρας MT-RJ.
  • Μετατροπή μέσων ενός καναλιού 10BASE-T/ 100BASE-TX και 100BASE-FX
  • Καλώδιο οπτικών ινών με συνδετήρα MT-RJ ή SC
  • Αυτόματη διαπραγμάτευση των ταχυτήτων και αμφίδρομη κατεύθυνση μετάδοσης σε θύρα συνεστραμμένου ζεύγους καλωδίων
  • Auto MDI-II και MDI-X
  • Ένας συρόμενος διακόπτης για τη ρύθμιση των σταθερών λειτουργιών half/full duplex
  • Μηχανισμός αποθήκευσης και προώθησης
  • Back-pressure και συμβατότητα με IEEE 802.3x Flow Control
  • Πλήρης ρυθμός μεταβίβασης wire-speed
  • Φωτεινές ενδείξεις κατάστασης LED στον μπροστινό πίνακα
  • Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως ανεξάρτητη συσκευή ή με σκελετό
  • Με δυνατότητα εναλλαγής κατά τη λειτουργία (hot-swap) όταν χρησιμοποιείται με πλαίσιο
Manuals
Description Type File Size
Download
Manual v1 (English)
Show moreShow less
PDF 0.21mb
Quick Installation Guides
Version Description Date Type File Size
Download 1.0
Quick Installation Guide (English)
Show moreShow less
PDF 0.61mb
Additional Downloads
Version Description Date
Download D4
CE Declaration
Show moreShow less
14/10/2009 12:00:00 πμ

How to get the
DMC-300M

D-Link Assist Services

Business Benefits

"We haven’t deployed anything other than D-Link in the microwave network. We figured out that this is best of breed stuff. We built a network that we’re really proud of."
James W. Breeden
CEO, LiveAir Networks
Hardware revisions
Downloads can vary across product revisions.

Επικοινωνία


D-Link Hellas
Μιχαλακοπούλου 38
11528, Αθήνα

Πωλήσεις: 213 0020352
(E-Mail: gr-sales@dlink.com)

Υποστήριξη: 213 0020353
(E-Mail: gr-support@dlink.com)